ویژگی های هیس پنل

  • جاذب صوت

تخلخل های میکروسکوپی و الاستیسیته ی پشم چوب به کار رفته در هیس پنل از یک سو و تخلخل های به نسبت ماکروسکوپی موجود در ساختار هیس پنل و چگالی پایین از سوی دیگر موجب شکل گیری ضریب اصطکاکی  فوق العاده بالایی برای پنل ها و چگالی پایین از سوی دیگر موجب شکل گیری ضریب اصطکاکی فوق العاده بالایی برای هیس پنل در برابر عبور جریان های هوا و در نتیجه امواج صوت در حال عبور از پنل ها می شود. علاوه بر این ، ویژگی های جذب صوت داخلی مواد به کار رفته همراه با مستحکم بودن قابل توجه پنل ها به آن ها این اجازه را می دهد که کارایی فوق العاده ای در جذب و دمپ صدا ها خصوصا در فرکانس های پایین داشته باشند.

  • عملکرد زیست محیطی

این محصول صد در صد با سلامت انسان و محیط زیست تطابق داشته و بدلیل این که از متریال کاملاً طبیعی و بدون استفاده از چسبها و رزین های شیمیایی ساخته می شود هیچگونه ضرری برای انسان و محیط زیست ندارد و تابع الزامات ملی حفاظت محیط زیست می باشد .

  • عملکرد مقاومت به حریق

کاملاً مطابق استانداردهای اروپایی (EN1305-1-1) و در دسته A2-SL-dD,B-S L,do طبقه بندی می شوند که به معنای بسیار مقاوم در برابر آتش با دودزایی بسیار اندک و بدون ریزش می باشد . در صورت آتش سوزی ، هیس پنل ها سوخته نمی شوند ، ریزش ندارند ، بخارات و گازهای سمی از خود تولید نمی کنند و سبب گسترش آتش نمی شوند . در واقع رژیم سوختن در این پنل ها بسیار کند بوده و با ایجاد یک لایه خاکستر مقاوم از بخش های زیرین هیس پنل محافظت می کند و سبب کاهش سرعت سوختن در هیس پنل و خنثی شدن احتراق می شوند .

  • طول عمر و مقاومت مکانیکی

الیاف چوب موجود در این هیس پنل ها بدلیل پوشیده شدن و اشباع شدن از مواد معدنی افزوده شده و افزایش توانایی مقاومتی الیاف و خنثی کنندگی ای که در برابر آتش حاصل شده سبب شده که این هیس پنل ها پایداری قابل توجهی در برابر شرایط بیولوژی (قارچها ، کپک ها ، حشرات موذی) و شیمیایی و آب و هوایی دست یابند که جمیع این موارد سبب تضمین عمر بالای 70 سال این پنل ها در کاربردهای داخل ساختمان شده است .

  • مقاومت در برابر رطوبت و انجماد

هیس پنل ها کاملا در برابر آب و انجماد مقاوم هستند زیرا در کنار سیمان موجود در پنل ها و اشباع بودن الیاف که موجب مقاومت بالای آن ها در برابر آب می شوند،تنیدگی و بافت الیاف از هرگونه گسست در پنل ها در دماهای انجماد جلوگیری می کند و در نتیجه هیس پنل ها دچار تورم و یا فرورفتگی در شرایط رطوبت نمی شوند و پایداری خود را در برابر رطوبت و چرخه های انجماد حفظ می کنند.

  • مقاومت حرارتی

مقاومت یک ماده در برابر تغییرات دما به وسیله ی پارامتری به نام اینرسی حرارتی معرفی می شود که در خصوص هیس پنل ها به لطف ساختار خاص و ظرفیت گرمایی بالای مواد به کار رفته این پارامتر تا 20 برابر بیشتر از سایر عایق های حرارتی سبک وزن  افزایش یافته است. به همین دلیل این پنل ها یکی از بهترین مصالح جهت حفظ دمای محیط داخلی ساختمان در فصول مختلف و جلوگیری از هدر رفت انرژی می باشند.

درباره ما

امروز با گسترش تکنولوژی های ساخت ، استفاده از مصالح پیش ساخته که به منظور استفاده در پوششهای سقف کاذب و دیوار و نما به کار گرفته می شود و با توجه به امکان کنترل کیفیت بیشتر و سرعت اجرای بالا ، این نوع محصولات بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته است  ادامه…

بازدید از نمایشگاه دائمی
با خبر بمانید

*برای دریافت پیشنهادات تخفیف اولیه ، به روزرسانی ها و اطلاعات مربوط به محصولات جدید ، در خبرنامه ما مشترک شوید.