درباره ما

هیس پنل را بهتر بشناسید

نسل جدید پنل های آکوستیکی

   پیشرفت های بشر و ورود تکنولوژی های سمعی و بصری ، این رسانه پرمخاطب را به سمت پیشرفت و دگرگونی بسیاری سوق داد ، آنچنان که در کنار معماری داخلی علوم دیگری نظیر الکترو آکوستیک صدا و تصویر نیز به طراحی این مجموعه ها افزوده گردید تا مخاطب علاوه بر لذت از بودن در فضایی شکیل ، خوبتر بپسندد و خوبتر بشنود.

 در این رهگذر در سده گذشته با عنایت به شرایط خاص و سیاسی و اقتصادی و فرهنگی این مرز و بوم ، مجال پرداختن تخصصی به اماکن فرهنگی نظیر سالن های سینما ، همایش ، آمفی تئاتر و … کمتر وجود داشته و متأسفانه کیفیت فنی اماکن مذکور بعلت فقدان مشاورین متخصص در این زمینه ، فاصله زیادی با علم و تخصص روز دنیا داشته است .

   از این رو ، این شرکت در سال 1379 با اهداف مشاوره تخصصی ، طراحی و اجرای معماری داخلی آکوستیکی و تجهیزات سالن های همایش و آمفی تئاتر و سینما و فضاهای آموزشی تأسیس یافته است .

   این شرکت از بدو تأسیس با جذب و بهره مندی از توان کارشناسان مجرب ، مجموعه منسجم و متمرکز تحقیقاتی را در زمینه مشاوره و طراحی معماری داخلی آکوستیکی ، سیستم های الکتریکی و الکترونیکی (صوت و تصویر) و تأسیسات مکانیکی ، مبلمان و افزایش توان تولید و بهبود کیفیت محصولات دکوراتیو تولیدی و در نهایت تحویل پروژه مطابق شرایط استاندارد و جلب رضایت مشتریان بنا نهاده است که ماحصل آن طراحی و اجرای بیش از صدها پروژه می باشد .

   این شرکت در سال 1384 با توسعه کارخانه خود در زمینی به مساحت 4800 مترمربع و تجهیز آن به حد بهترین ماشین آلات مدرن اروپایی ضمن ارتقاء کیفیت محصولات خود و ایجاد پشتوانه بزرگ و مطمئن جهت تأمین به موقع قطعات پروژه ها امکانات ویژه ای را جهت بخشی تحقیق و توسعه فراهم نموده است .

   در همین راستا این شرکت با استفاده از دانش فنی و امکانات تولید خود برای نخستین بار در ایران موفق به طراحی و تولید پانلهای آکوستیکی اختصاصی نموده و در ادامه همین فعالیتها و دانش و تجربه متخصصان مجموعه و خواسته مشتریان خود در سال 1399 با برررسی توانمندی ها و بهره گیری بیش از دو دهه تجربه اندوخته شده در این مجموعه در حوزه طراحی و ساخت پنل های تخصصی آکوستیکی و همچنین تلاش متخصصان مجموعه در زمینه مصالح ساختتمانی مدرن در کشورها توسعه یافته و مشاوره با اساتید و فعالان حوزه ساختمان ، اکنون مفتخریم به معرفی و ارائه یک محصول جدید دیگر از کامپوزیت های چوب و مواد معدنی تحت عنوان تجاری شیت های آکوستیکی هیس پنل .

چرا هیس پنل ؟ 

   انسان امروزی دریافته است که در جریان توسعه روزافزون زندگی شهری و تبدیل شدن محیط زندگی از طبیعتی زیبا و جاندار به خیابانهایی پر سروصدا و محصور در سازه های فلزی و بتونی گاهاً بی روح و یکدست با مصالحی کیسان و ظاهری تکرار شدنی جهت دستیابی و سازگار با سلامت خویش و محیط زیست در فضای اطرافش استفاده نماید و تلاش کند تا حد امکان محیطی آرام و بدور از صداهای نامطلوب را برای خود فراهم کند . از منظری دیگر بخش عظیمی از انرژی در دسترس صرف گرم و یا سرد نگه داشتن ساختمانها در فصول مختلف سال می شود که تهیه این انرژی خود مستلزم دستیازی بیشتر در طبیعت و افزایش هزینه های مربوطه به تأمین آن است .

   در بعد ساختمان این سوال مطرح است که از چه مصالحی می توان استفاده کرد که در عین حال که از مقاومت مکانیکی خوبی برخوردار باشد ، هم طبیعی و سازگار با سلامت انسان و محیط زیست باشد و هم بتواند با ارائه ظاهری زیبا و متنوع امکان دستیابی به فضاهایی چشم نوازتر و دلچسب تر را فرآهم آورد؟ آیا این مصالح می تواند نقش عایق حرارتی را نیز ایفا کند و از هدر رفت انرژی بکاهد و یا با کاهش صدهای اطراف به ایجاد فضایی آرامتر کمک کند؟ رفتار این مصالح در برابر رطوبت و یا شرایط مختلف آب و هوایی چگونه خواهد بود ؟ و آیا می تواند استانداردهای لازم در خصوص مقاومت در برابر آتش سوزی و شرایط بحرانی را کسب نماید؟

   این پنل ها در واقع کامپوزیتی بر پایه الیاف چوب و مجموعه ای از مواد و ترکیبات معدنی هستند که طی فرایندهای صنعتی و با استفاده از ماشین آلات مخصوص به صورت ضخامتی با ابعاد استاندارد تولید می شوند . پانل های فوق سازگاری بالایی با سلامت انسان و محیط زیست دارند . از بعد از جنگ جهانی دوم بسیاری از کشورهای اروپایی الزامات سختگیرانه ای در خصوص امنیت ساختمان در برابر آتش مقاومت مکانیکی و سبکی مصالح وضع کردند که این پنل ها تابع الزامات فوق بوده و به همین جهت از آنها می توان در تمامی محیط های مسکونی ، آموزشی ، اداری ، سالن های همایش ، سینماها ، آمفی تئاترها ، مجموعه های تفریحی ، هتل ها ، رستورانها ، پارکینگ ها و حتی استخرها بعنوان سقف کاذب ، دیوار پوش و یا به منظور عای قحرارتی در زیرکار دیوارها و کف استفاده نمود . این پنل ها علاوه بر کاربرد در فضاهای داخلی می توانند در فضای خارج از ساختمان نیز مورد استفاده قرار گیرند.

اولین خط تولید انحصاری در کشور

شرکت چوب طرح نوین با به کارگیری دانش فنی بومی به صورت انحصاری و برای اولین بار اقدام به تولید نسل جدیدی از پنل های آکوستیکی و ساختمانی با نام "هیس پنل" نموده است.

طول عمر و مقاومت مکانیکی

هیس پنل ها به دلیل پروسه خاص تولید و افزایش توانایی مقاومتی الیاف و خنثی کنندگی ای که در برابر آتش حاصل شده پایداری قابل توجهی در برابر شرایط بیولوژی (قارچها ، کپک ها ، حشرات موذی) و شیمیایی و آب و هوایی از خود نشان داده اند که جمیع این موارد سبب تضمین عمر بالای 70 سال این پنل ها در کاربردهای داخل ساختمان شده است . لازم به ذکر است در صورت دورریخت ، به راحتی قابل بازیافت کامل در طبیعت می باشد.

خط تولید انحصاری

عکس های ذیل مراحل تولید هیس پنل را به همراه حواشی تولید آن نمایش می دهد.

درباره ما

امروز با گسترش تکنولوژی های ساخت ، استفاده از مصالح پیش ساخته که به منظور استفاده در پوششهای سقف کاذب و دیوار و نما به کار گرفته می شود و با توجه به امکان کنترل کیفیت بیشتر و سرعت اجرای بالا ، این نوع محصولات بیش از پیش مورد استقبال قرار گرفته است  ادامه…

بازدید از نمایشگاه دائمی
با خبر بمانید

*برای دریافت پیشنهادات تخفیف اولیه ، به روزرسانی ها و اطلاعات مربوط به محصولات جدید ، در خبرنامه ما مشترک شوید.